Orzechy – czy ulepszają zdrowie?

Dostarczanie odpowiednich oraz przede wszystkim zdrowych składników, które poprawiają samopoczucie i prawidłowe funkcjonowanie organizmu jest jedną z naprawdę ważnych spraw, które często się omija. Warto zwrócić uwagę w czym oraz w jaki sposób to robimy. Najlepiej jest sięgać po naturalne produkty, które w swoim składzie posiadają tylko wysoko jakościowe składniki. Jednym ze składników zdrowych przekąsek są orzechy, które warto jeść samodzielnie. 

Jakie składniki zawierają orzechy oraz dlaczego są tak istotnym produktem na rynku?

Orzechy przede wszystkim są bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz wszelkich witamin, m.in. z grupy E i B. W ich składzie znajdziemy również białka oraz różnorodne składniki odżywcze, takie jak magnez, żelazo, fosfor, cynk, potas, wapń a nawet i sód. Pamiętać jednak należy, że nie każdy rodzaj orzecha posiada dokładnie taki sam skład. 

Powszechnie wiadomo, że orzechy są wysokokaloryczną przekąską. Istotne jednak jest to, że wraz z zawartymi w orzechach kaloriami, dostarczamy organizmowi wiele ważnych substancji, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie organizmu – białko, zdrowe kwasy tłuszczowe, witaminy oraz składniki odżywcze. Doradza się, by nie spożywać większej ilości niż czterdzieści gramów dziennie orzechów, bez względu na ich rodzaj. 

Jakie rodzaje orzechów znajdziemy w ofercie?

W ofertach sklepów znajdziemy zdecydowanie sporą ilość różnorodnych rodzajów orzechu pod wieloma postaciami – kremy, sosy bądź masła. Wybór należy do klienta, a kierować należy się od tego, czego oczekujemy. 

Kilka wybranych, dostępnych na rynku rodzajów orzechów:
Orzechy dostępne m.in. w Bee.pl włoskie
– orzechy laskowe
– orzechy nerkowca
– orzechy arachidowe
– orzechy makadamia
– orzechy pistacjowe
– orzechy brazylijskie
– migdały

Każdy z rodzajów posiada swoje odrębne właściwości, miejsce dojrzewania oraz smak, natomiast łączy ich wyjątkowe dostarczanie odpowiednich składników odżywczych.